Приєднання електроустановок замовників до електричних мереж Товариства здійснюється на підставі договору про приєднання та технічних умов, які є його невід’ємним додатком, у випадках:
- приєднання нової електроустановки;
- збільшення електричного навантаження існуючої електроустановки;
- зміни вимог замовника до категорії надійності електропостачання;
- зміни точки приєднання електроустановки замовника;
- зміни схеми живлення електроустановки замовника з однофазної на трифазну.
Відповідно до Кодексу системи розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП № 310 від 14.03.2018 р., до якого було внесено зміни постановами НКРЕКП № 2595 від 03.12.2019 р., № 1209 від 24.06.2020 р. та № 717 від 28.04.2021 р., замовник послуги з приєднання звертається до ТОВ «Нафтогаз Тепло» з заявою про приєднання до умов договору за типовою формою.
У заяві про приєднання зазначаються відомості про:
- Номер запису про право власності та реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- Унікальний номер запису замовника (фізичної особи) в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку в паспорті (або слово «відмова» у разі, якщо паспорт виготовлений у формі картки) – серія та номер паспорта) (за наявності);
- Наявність/відсутність статусу платника єдиного податку;
- Індивідуальний податковий номер (для юридичних осіб);
- Код ЄДРПОУ у випадку подання заяви юридичною особою.
До заяви про приєднання додаються такі документи:
- Копія паспорта у разі відсутності унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (для фізичних осіб);
- Належним чином оформлений документ, що засвідчує право на представництво інтересів особи, у випадку подання заяви представником;
- Копія документу, що підтверджує право власності чи користування об’єктом нерухомого майна у разі відсутності відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
- Графічні матеріали із зазначенням місця розташування об’єкту (об’єктів) замовника, земельної ділянки замовника та прогнозованої точки приєднання (для об’єктів, що приєднуються до електричних мереж уперше);
- Техніко-економічне обґрунтування (у визначених Кодексом випадках, в інших випадках – за наявності);
- Інформаційна довідка-повідомлення (довільної форми) щодо наявності або відсутності намірів брати участь в аукціоні з розподілу річної квоти підтримки (для суб’єктів господарювання – виробників ВДЕ).
У разі приєднання до електричних мереж суб’єкту господарювання згідно з пунктом 4.1.11 глави 4.1 розділу IV Кодексу до заяви про приєднання додаються технічні вимоги та/або вихідні дані, отримані від суб’єкту господарювання.
З дати подання замовником належним чином оформленої заяви про приєднання за типовою формою та документів, що додаються до неї, договір про приєднання відповідного типу є укладеним, а замовник – приєднаним до умов публічного договору про приєднання відповідного типу, за винятком договорів про приєднання, що розробляються з урахуванням п. 4.1.11 та 4.1.29 Кодексу, які оформляються у письмовій формі та є укладеними з моменту їх підписання усіма сторонами.
Договір про приєднання відповідного типу вважається розірваним, якщо замовник не оплатив послугу з приєднання протягом 20 днів з дня отримання рахунку, а технічні умови вважаються такими, шо не набрали чинності.
Після здійснення авансової або повної оплати замовником послуги з приєднання у відповідності до умов договору про приєднання, оператор системи розподілу розпочинає реалізацію необхідних заходів з приєднання електроустановки замовника до електричних мереж (перелік зобов’язань ОСР під час реалізації приєднання електроустановки замовника до електричних мереж більш детально представлений в розділах Стандартне / Нестандартне).
Після завершення робіт з приєднання, Товариство повідомляє замовника у спосіб, вказаний у заяві про приєднання, про готовність власних мереж до підключення електроустановок замовника шляхом повідомлення про надання послуги з приєднання в частині зовнішнього електрозабезпечення. Зазначене повідомлення про надання послуги з приєднання є підставою для укладання замовником договорів (або внесення змін до діючих договорів) згідно з вимогами, встановленими на ринку електричної енергії. Факт надання послуги з приєднання підтверджується наданим замовнику повідомленням про надання послуги з приєднання.
Додатково зауважуємо, що приєднання електроустановки замовника до електричних мереж не є її підключенням до електричних мереж, оскільки приєднання електроустановки – це створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.
Замовник надає Товариству заяву на підключення (у випадку виконання вимог технічних умов до електроустановок замовника) разом із заявою на укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії та пакетом документів, перелік яких передбачений пунктом 11.3.5 глави 11.3 розділу XI Кодексу, а також додатково надає документ, що підтверджує отримання замовником послуги з улаштування комерційного обліку електричної енергії.
Підключення з боку ОСР електроустановок замовника до електричної мережі здійснюється протягом п’яти робочих днів після отримання заяви замовника та повного пакету документів, передбачених Кодексом системи розподілу.